Przeszkolenie po 5-cio letniej przerwie w wykonywaniu zawodu
Informacja o możliwości podjęcia przez pielęgniarki/położne w okresie obowiązującego stanu epidemii wykonywania zawodu po przerwie dłuższej niż 5 lat w okresie ostatnich 6 lat bez konieczności odbycia przeszkolenia
Zgodnie z art.26 ust. 1 ustawy z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej (Dz.U. z 2011 r. Nr 174, poz.1039) pielęgniarka lub położna, które nie wykonują zawodu łącznie przez okres dłuższy niż 5 lat w okresie ostatnich 6 lat, a zamierzają podjąć jego wykonywanie, mają obowiązek zawiadomić o tym właściwą okręgową radę pielęgniarek i położnych i odbyć trwające nie dłużej niż 6 miesięcy przeszkolenie pod nadzorem innej osoby uprawnionej do wykonywania odpowiednio zawodu pielęgniarki lub położnej, legitymującej się co najmniej 5-letnim doświadczeniem zawodowym, zwanej dalej „opiekunem”. Opiekuna wskazuje kierownik podmiotu, w którym odbywa się przeszkolenie.
Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych Koszalinie ustala program i sposób przeszkolenia
Program (.pdf)
Program przeszkolenia pielęgniarek/położnych, które nie wykonują łącznie przez okres dłuższy niż 5 lat w okresie ostatnich 6 lat
Wniosek (.pdf)
Wniosek o udział w szkoleniu umożliwiającym pielęgniarce/położnej powrót do zawodu przeszkolenie po przerwie
Przeszkolenie odbywa się w zakładach opieki zdrowotnej uprawnionych do prowadzenia szkoleń. Przeszkolenie kończy się egzaminem złożonym przed Komisją w siedzibie OIPiP w Koszalinie. O terminie egzaminu pielęgniarka/położna zostaje powiadomiona pisemnie.
Po egzaminie ww. Komisja wnioskuje do Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Koszalinie o wydanie zaświadczenia o ponownym nabyciu uprawnień przez pielęgniarkę/położną do wykonywania zawodu.
Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych w Koszalinie prowadzi rejestr wydanych zaświadczeń pielęgniarkom/położnym po 5-cio letniej przerwie w wykonywaniu zawodu.