Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Koszalinie

WITAMY NA STRONIE
OKRĘGOWEJ IZBY
PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH
W KOSZALINIE

Księgozbiór (.pdf)

KSIĘGOZBIÓR OKRĘGOWEJ IZBY PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH W KOSZALINIE BIBLIOTEKA CZYNNA CODZIENNIE W GODZ. OD 10.00 DO 15.00 OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU

Regulamin (.pdf)

W PRZYGOTOWANIU

Główna Biblioteka Lekarska w Warszawie im. Stanisława Konopki Oddział
w Koszalinie ul. J. Piłsudskiego 74/1

serdecznie zaprasza wszystkie studiujące pielęgniarki i położne do korzystania z księgozbioru oraz usług koszalińskiego oddziału Głównej Biblioteki lekarskiej im. Stanisława Konopki, codziennie w godz. od 8.00 do 15.00
wtorek i środka w godz. od 8.00 do 18.00.


Szanowne Koleżanki Koledzy !!!

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Koszalinie w dniu 01.12.2020r. uruchomiła nową umowę z publikacjami na platformie IBUK Libra i jednocześnie  przedłużyła ważność wszystkich kodów PIN na kolejne 12 miesięcy, tj. do 02 grudnia 2021r. Członkowie naszej izby mają dostęp do 690 publikacji ( 596 kupionych +94 darmowe ). Wejście do platformy jest możliwe na stronie https://libra.ibuk.pl po zarejestrowaniu/zalogowaniu się do osobistego konta myIBUK.

Co zrobić aby uzyskać kod PIN ?  Na stronie izby www.oipip-koszalin.org  w zakładce druki do pobrania jest wniosek o nadanie dostępu do Serwisu ibuk.pl , należy wypełnić wniosek i przysłać do izby w wersji papierowej lub na email izba@oipip-koszalin.pl.

Nowoczesny, szybki i przyjemny dostęp   DLA KAŻDEGO!

Serwis IBUK Libra, należący do Wydawnictwa Naukowego PWN, istnieje od 2007 roku. Platforma udostępnia publikacje w wersji elektronicznej oraz – dla zainteresowanych – inne zasoby edukacyjne z portfolio Grupy PWN. Księgozbiór wirtualnej czytelni liczy kilkanaście tysięcy publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych oraz beletrystycznych, wydanych przez najważniejsze, renomowane polskie oficyny. Wiele z nich to tytuły niedostępne         w innych bazach, co sprawia, że oferta IBUK Libra jest unikatowa. Dzięki zaawansowanej technologii i dostępowi online czytelnicy mogą korzystać z serwisu przez całą dobę, z dowolnego miejsca. Platforma umożliwia nie tylko czytanie książek, lecz także zaawansowaną pracę z tekstem.

Z zasobów można korzystać za pomocą komputera, laptopa, tabletu czy smartfona. Technologia IBUK Libra nie wymaga instalowania specjalnego oprogramowania i jest w pełni bezpieczna dla urządzenia użytkownika. Katalogi dostępne są w każdej przeglądarce internetowej.


Wirtualna Biblioteka dla członków samorządu

Szanowni  Państwo

W imieniu Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych informuję, że od października 2014 r. uzyskają Państwo bezpłatny dostęp do wirtualnej czytelni IBUK Libra.
Księgozbiór online zawiera specjalistyczne, naukowe i popularnonaukowe publikacje w języku polskim z zakresu medycyny, psychologii, prawa i innych dziedzin, wydane przez renomowane polskie oficyny.
Dzięki zaawansowanej technologii i dostępowi online będzie można bezpłatnie korzystać z serwisu przez całą dobę z dowolnego miejsca. Platforma umożliwia nie tylko czytanie książek ale również zaawansowaną pracę z tekstem.

Zgodnie z podjętą Uchwałą Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 17 września 2014 r. w sprawie zawarcia umowy z wydawnictwem o świadczenie usług i udzielenie licencji na dostęp do wirtualnej czytelni dla członków samorządu pielęgniarek i położnych, z powyższej oferty będą Państwo mogli skorzystać składając wniosek o nadanie dostępu do Serwisu IBUK do Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych, której Państwo jesteście członkami.

Procedura nadania kodu PIN:

członek samorządu składa wniosek do OIPiP ,
kod PIN zostanie przesyłany na adres poczty elektronicznej.

Po uzyskaniu kodu PIN od Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych należy go uaktywnić w koncie serwisuwww.libra.ibuk.pl.

Instrukcja dodanie kodu PIN.

Szanowni Państwo,

Uprzejmie proszę aby wszelkie zgłoszenia problemów dotyczących kodów PIN, kłopotów z zalogowaniem czy innych niejasności technicznych użytkownicy końcowi platformy IBUK Libra zgłaszali przez formularz kontaktowy „ZGŁOŚ PROBLEM”, który znajduje się na naszej stronie w prawym dolnym rogu. Na wszystkie zgłoszenia odpowiadamy i nikt nie pozostanie bez pomocy czy wyjaśnienia .

Jednocześnie przypominam, że na stronie libra.ibuk.pl również w prawym dolnym roku, w zakładce POMOC (http://libra.ibuk.pl/#help) znajdują się trzy krótkie filmiki, w których dokładnie wyjaśniamy zasady rejestracji konta użytkownika, kiedy i gdzie należy dodać kod PIN czy w jaki sposób wyszukać daną książkę.


Szanowni Państwo,

z przyjemnością przedstawiamy opracowany w Instytucie Matki i Dziecka podręcznik  „Standardy postępowania i metodyka pracy pielęgniarki szkolnej”.

Podręcznik, jest unowocześnieniem, rozszerzeniem i aktualizacją wydawnictwa Standardy i metodyka pracy i pielęgniarki i higienistki szkolnej, które powstało w Zakładzie Zdrowia Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka w 2003 roku w ramach Programu Polityki Zdrowotnej Ministerstwa Zdrowia.

W 2017 roku podręcznik „Standardy postępowania i metodyka pracy pielęgniarki szkolnej” został opracowany w ramach naukowego zadania statutowego IMiD finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Do opracowania poszczególnych zagadnień pozyskano do współpracy uznanych specjalistów w dziedzinach nauk medycznych i społecznych.

Publikacja jest opatrzona numerem ISBN i jest zamieszczona na stronie internetowej Instytutu Matki i Dziecka http://www.imid.med.pl/pl/do-pobrania, z możliwością nieodpłatnego pobierania przez pielęgniarki szkolne.

Będziemy zobowiązane jeśli umieścicie Państwo, na stronach samorządu informację z linkiem do podręcznika, co ułatwi dostęp to niego pielęgniarkom szkolnym.

Podręcznik pielęgniarek szkolnych – pobierz

Z wyrazami szacunku, redaktorki:

dr hab. n med. prof. IMiD Anna Oblacińska i mgr Wisława Ostręga

Skip to content