Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Koszalinie

WITAMY NA STRONIE
OKRĘGOWEJ IZBY
PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH
W KOSZALINIE

Darmowy webinar: Najnowsze trendy w leczeniu chorób zapalnych jelit

PROJEKT EDUKACYJNY ONLINE NAJNOWSZE TRENDY
W LECZENIU CHORÓB ZAPALNYCH JELIT
25.04.2023 r., godz. 17:00 – 18:00 WEBINAR ON-LINE + DYSKUSJA NA ŻYWO Udział bezpłatny ZAPISZ SIĘ
Najnowsze trendy w leczeniu chorób zapalnych jelit

Zapraszamy do wysłuchania dialogu wybitnych specjalistów z zakresu gastroenterologii, którzy przedstawią różne punkty widzenia – poparte wieloletnim doświadczeniem w praktyce klinicznej – na leczenie chorób zapalnych jelit.

Nasi specjaliści opowiedzą o najnowszych doniesieniach i wytycznych leczenia pacjentów z IBD, zestawiając je z praktycznymi aspektami leczenia oraz najczęściej występującymi trudnościami terapeutycznymi. WEŹ LECZENIE W SWOJE RĘCE! WEŹ UDZIAŁ Zyskujesz unikatową szansę na zadanie praktycznych pytań wybitnym Ekspertom, których odpowiedzi pozwolą Ci na zwiększenie skuteczności terapii w codziennej praktyce oraz kompleksowe zadbanie o pacjenta w oparciu o najnowsze doniesienia naukowe i wieloletnie doświadczenie specjalistów w tej dziedzinie. ZADAJ PYTANIE EKSPERTOM
Program webinaru 1. Leczenie biologiczne terapią przyszłości? Jaka jest różnica pomiędzy leczeniem konwencjonalnym i biologicznym? U jakich pacjentów warto rozważyć kwalifikację do leczenia biologicznego? Jakie są aktualne wytyczne leczenia pacjentów z chorobą Leśniowskiego-Crohna (2021) i wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego (2022)? 2. Czy szybciej znaczy lepiej? Kiedy najlepiej rozpocząć leczenie biologiczne? Jak można wykorzystać okno możliwości terapeutycznych dla optymalizacji procesu leczenia chorób zapalnych jelit? Co na ten temat mówią dane prezentowane podczas Advances in Inflammatory Bowel Diseases (AIBD)? 3. Dlaczego ważne jest sekwencjonowanie terapii w IBD? Jakie są determinanty doboru terapii biologicznych z perspektywy rzeczywistych przypadków klinicznych? Czym tak właściwie jest koncepcja GSALT i jakie może mieć znaczenie w praktyce klinicznej? Jaki wpływ na skuteczność działania w I linii leczenia może mieć stosowanie leku o selektywnym mechanizmie działania?
Nasi Eksperci prof. dr hab. n. med. Piotr Eder specjalista chorób wewnętrznych
i specjalista gastroenterologii   prof. UM, dr hab. n. med.
Renata Talar-Wojnarowska specjalista chorób wewnętrznych
i specjalista gastroenterologii, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Gastroenterologii dla woj. łódzkiego   dr n. med.
Magdalena Gawron-Kiszka specjalista chorób wewnętrznych
i gastroenterologii
PARTNER MERYTORYCZNY:
WEŹ UDZIAŁ W WYDARZENIU
Skip to content