Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Koszalinie

WITAMY NA STRONIE
OKRĘGOWEJ IZBY
PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH
W KOSZALINIE

Wybory na delegata na Okręgowy Zjazd Pielęgniarek i Położnych IX Kadencji

Szanowne Koleżanki,  Szanowni Koledzy

W związku z przygotowaniami do zbliżających się wyborów delegatów na Okręgowy Zjazd  Pielęgniarek i Położnych w Koszalinie IX Kadencji , członkowie samorządu zobowiązani są  zaktualizować swoje dane w Dziale Rejestru Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Koszalinie. Na podstawie tych bowiem danych członkowie samorządu zostaną wpisani do rejestrów wyborców danego rejonu wyborczego ustalonego przez Okręgową Radę Pielęgniarek   i Położnych w Koszalinie.

Okręgowa Komisja Wyborcza sporządza rejestr wyborców na podstawie danych z rejestru członków Izby, a system lub komisja przypisują wyborcę tam, gdzie figuruje jego miejsce wykonywania zawodu/zatrudnienia.

Członek samorządu  niewykonujące zawodu, w tym emeryt lub rencista  może uczestniczyć w wyborach  we wskazanym przez siebie  rejonie wyborczym,  Dopisanie do rejestru wyborców  następuje na ich wniosek.

Osoby, które nie dokonały wpisu do Rejestru Pielęgniarek i  Rejestru Położnych Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Koszalinie, bądź nie zaktualizowały wpisu odnośnie miejsca wykonywania zawodu ( podmiotu leczniczego jednostki organizacyjnej) , proszone są o pilne zaktualizowanie danych w tym zakresie  osobiście, drogą mailową bądź pocztą tradycyjną.

System przydziela wyborców do rejonów zgodnie z danymi w rejestrze. Jeżeli  członek samorządu pielęgniarka/położna nie  sprawdzi w Dziale Rejestru Okręgowej  Izby Pielęgniarek i Położnych w Koszalinie  jej zgłoszonego tam miejsca zatrudnienia, system przydzieli ją do rejonu wyborczego, jaki wynika      z danych z rejestru, nawet gdy dane te są już nieaktualne.

Zmiany w rejestrze wyborców danego rejonu wyborczego (miejsce pracy) można zgłaszać do Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Koszalinie  najpóźniej do dnia 31 sierpnia 2026.

Podstawa prawna: Regulamin wyborów do organów izb oraz tryb odwoływania ich członków- stanowiący załącznik  do uchwały nr 2 I Nadzwyczajnego Krajowego  Zjazdu Pielęgniarek i Położnych VIII kadencji z dnia 23 września 2024r,

Jednocześnie przypominamy, że na członku samorządu spoczywa ustawowy obowiązek zawiadamiania Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych o wszelkich zmianach danych objętych wpisem do Rejestru  – art. 46 ustawy z dnia 15 lipca 2011r.  o zawodach pielęgniarek i położnych (t.j. Dz.U . 2026, 15)

Zawiadomienie powinno być zgłoszone niezwłocznie, jednak nie później niż  w terminie 14 dni od dnia powstania zmian

Treść komunikatu (.pdf)

Przejdź do treści