BIP NFZ

Spot z bialskiego szpitala pn. „Pandemia COVID-19 to fakt!” zwyciężył w II kategorii konkursowej dotyczącej wsparcia z UE. na festiwalu EnergaCAMERIMAGE.

Spot z bialskiego szpitala pn. „Pandemia COVID-19 to fakt!” zwyciężył w II kategorii konkursowej dotyczącej wsparcia z UE. na festiwalu EnergaCAMERIMAGE.

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie zwyciężył w konkursie spotów reklamowych "Fundusze Europejskie w kadrze”, który został zorganizowany w ramach tegorocznego festiwalu EnergaCAMERIMAGE 2020. Nagrodzony film pokazuje pracę personelu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej w czasach pandemii COVID-19 z perspektywy Janiny Dziedzic-Płandy, Pielęgniarki Oddziałowej Oddziału Ftyzjopulmonologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

 

- Chcieliśmy pokazać trudną pracę służb medycznych w czasie pandemii. Historia przedstawiona w filmie została opowiedziana z perspektywy pielęgniarki, która na co dzień opiekuje się pacjentami z koronawirusem. - mówi Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Jak podkreślali jurorzy, spot nie tylko charakteryzuje się dobrej jakości wykonaniem, ale także wyraźnie pokazuje wsparcie Funduszy Europejskich. Jury doceniło także oryginalne podejście do promocji funduszy UE w czasach epidemii koronawirusa, a także walor informacyjny i edukacyjny spotu, który na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego zrealizowała firma Dog Film Studio Filmowe Paweł Nazaruk z Warszawy.

Kolejne produkcje przed nami

Nagrodzony spot był pierwszym z serii 15. produkcji, które powstaną w ramach kampanii pokazującej efekty wdrażania Funduszy Europejskich w województwie lubelskim. We wszystkich materiałach przedstawimy historie naszych beneficjentów lub uczestników projektów. Kampanię będzie można zobaczyć na naszym profilu na Facebooku, kanale YouTube (Lubelskie Fundusze Europejskie) oraz na antenie TVP3 Lublin.

- Podchodzimy do promocji Funduszy Europejskich z perspektywy beneficjentów i uczestników projektów, którzy opowiadają swoje historie. Chodzi oto, aby pokazać jaki wpływ na ich życie miało wsparcie pozyskane ze środków unijnych. W realizacjach udział biorą prawdziwi beneficjenci, dlatego serdecznie im dziękuję za to, że zgodzili się wziąć udział w naszych produkcjach. - dodaje Dyrektor Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym Anna Brzyska.